SD15F32S0T2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD15F32S0T2X/AA is not available
SD15F32S0T2X/AA
DigiKey Part Number
4306-SD15F32S0T2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD15F32S0T2X/AA
Description
SD15F32S0T2X/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C