SD15F10GV30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD15F10GV30/AA is not available
SD15F10GV30/AA
DigiKey Part Number
4306-SD15F10GV30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD15F10GV30/AA
Description
SD15F10GV30/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20-24 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C