SAD37S0GMEG is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Cinch Connectivity Solutions
In Stock: 37
Image for SAD37S0GMEG is not available
SAD37S0GMEG
DigiKey Part Number
4306-SAD37S0GMEG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAD37S0GMEG
Description
SAD37S0GMEG
Detailed Description
Adapter Connector D-Sub, 37 Pin Female To D-Sub, 37 Pin Male Free Hanging (In-Line)
Connector Style
Connector Saver
Convert To (Adapter End)
D-Sub, 37 Pin Female
Voltage Rating
300 V
Convert From (Adapter End)
D-Sub, 37 Pin Male
Current Rating (Amps)
7.5 A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C