SAD25SE6GM0G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Molex
In Stock: 22
Molex
In Stock: 32
New at DigiKey
Image for SAD25SE6GM0G is not available
SAD25SE6GM0G
DigiKey Part Number
4306-SAD25SE6GM0G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAD25SE6GM0G
Description
SAD25SE6GM0G
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adapter Connector D-Sub, 25 Pin Female To D-Sub, 25 Pin Male Free Hanging (In-Line)
Category
Shielding
Shielded
Convert To (Adapter End)
D-Sub, 25 Pin Female
Includes
3 pcs - 1 Connector, 2 Jack Screws
Convert From (Adapter End)
D-Sub, 25 Pin Male
Voltage Rating
300 V
Number of Rows
2
Current Rating (Amps)
7.5 A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C