RD50S10ANT2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD50S10ANT2S/AA is not available
RD50S10ANT2S/AA
DigiKey Part Number
4306-RD50S10ANT2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD50S10ANT2S/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C