RD50M100E30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD50M100E30 is not available
RD50M100E30
DigiKey Part Number
4306-RD50M100E30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD50M100E30
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C