RD37S100T2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37S100T2X/AA is not available
RD37S100T2X/AA
DigiKey Part Number
4306-RD37S100T2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37S100T2X/AA
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C