RD25M10HV5C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M10HV5C is not available
RD25M10HV5C
DigiKey Part Number
4306-RD25M10HV5C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M10HV5C
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20-24 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C