RD25M100E2Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 25
Image for RD25M100E2Z is not available
RD25M100E2Z
DigiKey Part Number
4306-RD25M100E2Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M100E2Z
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C