RD15M10ANES is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15M10ANES is not available
RD15M10ANES
DigiKey Part Number
4306-RD15M10ANES-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15M10ANES
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C