Image for PLB16F7000/AA is not available
PLB16F7000/AA
DigiKey Part Number
4306-PLB16F7000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLB16F7000/AA
Description
BACKPLANE HOUSING
Detailed Description
16 Position Housing for Female Sockets Connector Blue Free Hanging (In-Line) Power
Category
Number of Positions
16
Pitch
0.197" (5.00mm)