PCDD78M98S0T6X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD78M98S0T6X/AA is not available
PCDD78M98S0T6X/AA
DigiKey Part Number
4306-PCDD78M98S0T6X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD78M98S0T6X/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C