PCDD78M98S000/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD78M98S000/AA-15 is not available
PCDD78M98S000/AA-15
DigiKey Part Number
4306-PCDD78M98S000/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD78M98S000/AA-15
Description
PCDD78M98S000/AA-15
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C