PCDD44S98S00S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD44S98S00S/AA-15 is not available
PCDD44S98S00S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-PCDD44S98S00S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD44S98S00S/AA-15
Description
PCDD44S98S00S/AA-15
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C