PCDD26S98S0T20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD26S98S0T20/AA is not available
PCDD26S98S0T20/AA
DigiKey Part Number
4306-PCDD26S98S0T20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD26S98S0T20/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C