PCDD26M98S0V3Z/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD26M98S0V3Z/AA is not available
PCDD26M98S0V3Z/AA
DigiKey Part Number
4306-PCDD26M98S0V3Z/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD26M98S0V3Z/AA
Description
PCDD26M98S0V3Z/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C