PCDD26M98S0T20/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD26M98S0T20/AA-14 is not available
PCDD26M98S0T20/AA-14
DigiKey Part Number
4306-PCDD26M98S0T20/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD26M98S0T20/AA-14
Description
PCDD26M98S0T20/AA-14
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C