PCDD15M98S000/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD15M98S000/AA-14 is not available
PCDD15M98S000/AA-14
DigiKey Part Number
4306-PCDD15M98S000/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD15M98S000/AA-14
Description
PCDD15M98S000/AA-14
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C