PCDD104S98S0T2S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD104S98S0T2S/AA-15 is not available
PCDD104S98S0T2S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-PCDD104S98S0T2S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD104S98S0T2S/AA-15
Description
PCDD104S98S0T2S/AA-15
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
5
Shell Size, Connector Layout
6
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C