PCD15S98S0T20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCD15S98S0T20/AA is not available
PCD15S98S0T20/AA
DigiKey Part Number
4306-PCD15S98S0T20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD15S98S0T20/AA
Description
PCD15S98S0T20/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C