PCD15M98S0T20/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCD15M98S0T20/AA-14 is not available
PCD15M98S0T20/AA-14
DigiKey Part Number
4306-PCD15M98S0T20/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD15M98S0T20/AA-14
Description
PCD15M98S0T20/AA-14
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C