ORD37F10Z00/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ORD37F10Z00/AA is not available
ORD37F10Z00/AA
DigiKey Part Number
4306-ORD37F10Z00/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD37F10Z00/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C