ORD15M10ANE0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ORD15M10ANE0/AA is not available
ORD15M10ANE0/AA
DigiKey Part Number
4306-ORD15M10ANE0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD15M10ANE0/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C