ODD78M4R70T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 35
Image for ODD78M4R70T20 is not available
ODD78M4R70T20
DigiKey Part Number
4306-ODD78M4R70T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD78M4R70T20
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C