ODD78M20GE0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD78M20GE0 is not available
ODD78M20GE0
DigiKey Part Number
4306-ODD78M20GE0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD78M20GE0
Description
ODD78M20GE0
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C