ODD78M10Y00 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 17
Datasheet
In Stock: 5
In Stock: 0
Image for ODD78M10Y00 is not available
ODD78M10Y00
DigiKey Part Number
4306-ODD78M10Y00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD78M10Y00
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C