ODD44F4R80T20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD44F4R80T20/AA is not available
ODD44F4R80T20/AA
DigiKey Part Number
4306-ODD44F4R80T20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD44F4R80T20/AA
Description
ODD44F4R80T20/AA
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C