ODD15M10ANE6S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD15M10ANE6S/AA is not available
ODD15M10ANE6S/AA
DigiKey Part Number
4306-ODD15M10ANE6S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD15M10ANE6S/AA
Description
ODD15M10ANE6S/AA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C