ODD104M3S60T2Z/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for ODD104M3S60T2Z/AA is not available
ODD104M3S60T2Z/AA
DigiKey Part Number
4306-ODD104M3S60T2Z/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD104M3S60T2Z/AA
Description
ODD104M3S60T2Z/AA
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C