ODD104M100E0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD104M100E0 is not available
ODD104M100E0
DigiKey Part Number
4306-ODD104M100E0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD104M100E0
Description
ODD104M100E0
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C