MD37M33S0T2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD37M33S0T2X/AA is not available
MD37M33S0T2X/AA
DigiKey Part Number
4306-MD37M33S0T2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD37M33S0T2X/AA
Description
MD37M33S0T2X/AA
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C