MD25M59B70V30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD25M59B70V30 is not available
MD25M59B70V30
DigiKey Part Number
4306-MD25M59B70V30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD25M59B70V30
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.545" (13.84mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C