MD25F5R700X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD25F5R700X/AA is not available
MD25F5R700X/AA
DigiKey Part Number
4306-MD25F5R700X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD25F5R700X/AA
Description
MD25F5R700X/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C