MD25F5B000-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD25F5B000-14 is not available
MD25F5B000-14
DigiKey Part Number
4306-MD25F5B000-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD25F5B000-14
Description
MD25F5B000-14
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C