MD15M5R7N0Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15M5R7N0Z is not available
MD15M5R7N0Z
DigiKey Part Number
4306-MD15M5R7N0Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15M5R7N0Z
Description
MD15M5R7N0Z
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C