MD15M5B000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15M5B000/AA is not available
MD15M5B000/AA
DigiKey Part Number
4306-MD15M5B000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15M5B000/AA
Description
MD15M5B000/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C