MD15M4R70T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15M4R70T0 is not available
MD15M4R70T0
DigiKey Part Number
4306-MD15M4R70T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15M4R70T0
Description
MD15M4R70T0
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C