MD15F4R80T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15F4R80T20 is not available
MD15F4R80T20
DigiKey Part Number
4306-MD15F4R80T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15F4R80T20
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C