MD15F32S500X is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for MD15F32S500X is not available
MD15F32S500X
DigiKey Part Number
4306-MD15F32S500X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15F32S500X
Description
MD15F32S500X
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C