HDC9M5B300S-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC9M5B300S-50 is not available
HDC9M5B300S-50
DigiKey Part Number
4306-HDC9M5B300S-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9M5B300S-50
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C