HDC9M420000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC9M420000/AA is not available
HDC9M420000/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC9M420000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9M420000/AA
Description
HDC9M420000/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)
Voltage Rating
300V
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C