HDC50M300T20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC50M300T20/AA is not available
HDC50M300T20/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC50M300T20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC50M300T20/AA
Description
HDC50M300T20/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C