HDC37M5B00S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC37M5B00S/AA-15 is not available
HDC37M5B00S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-HDC37M5B00S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37M5B00S/AA-15
Description
HDC37M5B00S/AA-15
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C