HDC25S5R6N0S/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S5R6N0S/AA-14 is not available
HDC25S5R6N0S/AA-14
DigiKey Part Number
4306-HDC25S5R6N0S/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S5R6N0S/AA-14
Description
HDC25S5R6N0S/AA-14
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C