HDC25S5000S/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S5000S/AA-50 is not available
HDC25S5000S/AA-50
DigiKey Part Number
4306-HDC25S5000S/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S5000S/AA-50
Description
HDC25S5000S/AA-50
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C