HDC25S3S600S-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S3S600S-15 is not available
HDC25S3S600S-15
DigiKey Part Number
4306-HDC25S3S600S-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S3S600S-15
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C