HDC25S32S0V3X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for HDC25S32S0V3X is not available
HDC25S32S0V3X
DigiKey Part Number
4306-HDC25S32S0V3X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S32S0V3X
Description
HDC25S32S0V3X
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C