HDC25S3000X/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S3000X/AA-15 is not available
HDC25S3000X/AA-15
DigiKey Part Number
4306-HDC25S3000X/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S3000X/AA-15
Description
HDC25S3000X/AA-15
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C