HDC25S2F000/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S2F000/AA-15 is not available
HDC25S2F000/AA-15
DigiKey Part Number
4306-HDC25S2F000/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S2F000/AA-15
Description
HDC25S2F000/AA-15
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C