HDC25S200T0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S200T0/AA is not available
HDC25S200T0/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25S200T0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S200T0/AA
Description
HDC25S200T0/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C